NEWS

România, început perfect la Campionatul European de tineret

Primele reacții din San Marino după debutul PERFECT la Campionatul European, victorie cu 4-1 în fața Croației!FORZA TRICOLORII! ? bit.ly/2FbSPjD ??❤

Publicată de Echipa națională de fotbal a României pe Marţi, 18 iunie 2019

Echipa națională de fotbal a României cu jucători sub 21 de ani și-a creat un început excelent de Campionat European: victorie cu 4-1 în fața Croației, în grupa C a turneului final pentru tineret.

Cu patru goluri, selecționata țării noastre este cea mai ofensivă echipă, după prima rundă de meciuri a fazei grupelor.

View this post on Instagram

#HaiRomania ??

A post shared by Echipa națională a României (@echipanationala) on

Au înscris George Pușcaș (din penalty, în minutul 11), Ianis Hagi (în minutul 14), Tudor Băluță (în minutul 66) și Adrian Petre (în minutul 3 al prelungirilor). Pentru croați, a redus din diferență Nikola Vlašić (în minutul 18).

??? Vă mulțumim pentru susținerea incredibilă arătată aseară pe stadion, dar și din fața televizoarelor din toate colțurile lumii! Ați fost extraordinari! #LuptamImpreunaFORZA TRICOLORII! ? bit.ly/2FbSPjD