NEWS

România a pierdut în Suedia. Urmează Insulele Feroe, la Cluj

Echipa națională a României s-a întors, duminică, în țară, după meciul pierdut, sâmbătă seară, cu scorul de 1-2, în Suedia, în deschiderea grupei F de calificare pentru Europeanul de fotbal din 2020.

„Tricolorii” au aterizat la Cluj-Napoca, unde, marți, de la ora 21:45, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, vor juca împotriva reprezentativei din Insulele Feroe.

Sâmbătă, golul „tricolor” a venit în minutul 58, prin lovitura de cap a lui Claudiu Keșeru, cu minge din centrarea scurtă a lui Răzvan Marin de pe partea dreaptă, în vreme ce pentru scandinavi au înscris Robin Quaison, în minutul 33, și Viktor Claesson, în minutul 40.

Rezultatele au fost identice în grupa României, în prima rundă de meciuri. Suedia – România, Spania – Norvegia și Malta – Insulele Feroe s-au încheiat, fiecare, cu scorul de 2-1.