GO Radio News

Ştirile Go Radio / Craiova câştigă derbiul cu Viitorul, din etapa a 11-a a Ligii I

Universitatea Craiova a câştigat meciul de pe teren propriu cu Viitorul Constanţa, 3-1, în epilogul etapei a 11-a din Liga I. Oaspeţii au deschis scorul prin Bogdan Ţîru (7), în urma unei faze fixe. Oltenii au revenit şi au marcat de două ori în ultimele două minute de dinainte de pauză, prin Alexandru Cicâldău (44) şi Elvir Koljic (45). Ultimul gol a fost marcat de Mihai Bălaşa (53), din lovitură liberă. Universitatea e la prima victorie pe teren propriu de după numirea ca antrenor a lui Victor Piţurcă. Craiovenii au urcat pe locul doi în clasament, la un punct în faţa Viitorului şi la două de liderul CFR Cluj. Constănţenii veneau după eliminarea suferită în Cupa României în faţa echipei de liga a treia Sănătatea Cluj. Echipa manageriată de Gheorghe Hagi va primi duminică vizita campioanei CFR Cluj.