NEWS

România, primele puncte în preliminariile pentru Euro 2020

Naționala de fotbal a României s-a impus cu scorul de 4-1 împotriva reprezentativei Insulelor Feroe la Cluj-Napoca, în al doilea meci din grupa F de calificare la Europeanul de fotbal din 2020.

Primele puncte din actuala stagiune a preliminariilor au fost aduse de golurile înscrise de Ciprian Deac (în minutul 26), Claudiu Keșeru (în minutele 29 și 33) și George Pușcaș (în minutul 64).

România are trei puncte după două runde de partide. În primul duel, „tricolorii” au pierdut în Suedia cu scorul de 1-2, gol marcat de Keșeru.

Clasamentul grupei F este condus de Spania, cu șase puncte, secondată de Suedia, cu patru puncte. Urmează, la egalitate, România și Malta, apoi, cu un singur punct, Norvegia, în vreme ce codașa grupei e selecționata Insulelor Feroe, fără vreun punct câștigat.