NEWS

NBA: Raptors au egalat scorul în finala Conferinţei de Est cu Bucks

Toronto Raptors şi-au valorificat avantajul terenului propriu şi au egalat la 2 scorul confruntării cu Milwaukee Bucks din finala Conferinţei de Est NBA. Spre deosebirea de victoria din meciul anterior, de duminică, Raptors n-au mai avut acum nevoie de două reprize de prelungiri, ci s-au impus cât se poate de clar, cu 120-102.

Rezultatul de marţi seara promite canadienilor că vor reveni în ScotiaBank Arena din Ontario pentru meciul al şaselea. Următoarea confruntare e programată joi seara, pe terenul lui Bucks.

Echipa care ajunge prima la patru victorii va juca finala Campionatului NBA, împotriva deţinătoarei titlului, Golden State Warriors. Californienii s-au calificat deja în ultimul act, după un sec 4-0 administrat lui Portland Trail Blazers.